Перша ліга Parimatch. Огляд 9 туру
19.01.2022

АФК Гренадер – FC Phenix-Юніон 1:5

Для господарів новий рік почався з хороших новин, адже вони потроху почали відновлювати тренувальний процес після тривалої паузи. Та, на жаль, цього було замало, щоб вдало підготуватися до матчу з прямим конкурентом. Об’єднаний клуб швидко відкрив рахунок, а тому міг запрошувати «Гренадер» до неулюбленої гри тих «першим номером». Підопічні Олександра Андрєєва дещо таки створили, але Роман Башаєв діяв чітко і впевнено. По перерві гості швидко подвоїли свою перевагу після розіграшу кутового. 0:2 – це не вирок, але за 3 хвилин воротар «гренадерів» Денис Коваль зіграв руками за межами штрафного майданчика і побачив перед собою «червоне світло». Запасного голкіпера у господарі не виявилося  довелося виходити з того, що є. Юрій Ананченко оформив дубль при грі у більшості – 0:3. Це вже була дуже вагома заявка на перемогу. Через короткий проміжок часу гості «вистрілили» ще двома м’ячами й зняли усі питання про переможця. Віддамо належне «жовто-чорним», які до останнього не складали руки та намагалися відзначитися, за що й були винагороджені. Гол престижу майстерно перекинувши Романа Башаєва забив Максим Більце – 1:5.

«Phenix-Юніон» піднявся на одну сходинку вгору у таблиці. Проте значно важливіше те, що ці 3 очки на 99% перейдуть з командою в другий етап і можуть зіграти там вагому роль. «Гренадери» ж опустилися на останнє місце.

Веселые ребята – Triolan 2:2

Все-таки кадрові проблеми не оминули підопічних Олександра Магди. Лідер чемпіонат вийшов на цю гру лише з п’ятьма польовими гравцями. «Веселые ребята» дуже «важко» виглядали у першому таймі й підопічні Сергія Мельника радо користувалися усіма проблемами суперника. Ближче до кінця тайму «Triolan» з різницею у хвилину забив двічі – 0:2. Але радіти «червоно-синім» довго не довелося, бо майже одразу Богдан Ветушко після класної комбінації один м’яч відквитав. У перерві Олександр Магда вніс необхідні корективи та на другий тайм вийшов зовсім інший колектив. «Веселі» перехопили ініціативу і постійно створювали загрозу воротам Сергія Копитченка, але втілити перевагу в гол не вдавалося. За 3 хвилини до кінця господарі почали випускати Богдана Ветушка у ролі п’ятого польового гравця. Саме йому і судилося зрівняти рахунок, причому не завдяки класичному розіграшу, а після індивідуального проходу Богдана.  Причому наприкінці гри йому ще довелося пару разів виконати безпосередньо воротарські функції. «Телекомунікаційники» спробували вирвати перемогу і ледь не покарали суперника за високий ризик.

Друга поспіль нічия лідера і конкуренти вже підібралися дуже близько до «Веселых ребят». «Triolan» здобув життєво важливе очко для боротьби за верхню п’ятірку, але ще невідомо чи зуміє він в неї потрапити.

CRO United – MacPaw 2:4

«CRO United» зі старту матчу взявся за справу і заволодів ініціативою. У підопічних Сергія Богуна наче все виходило і швидкий гол вдалося забити, але потім, як це часто буває, одна помилка перекреслює усі зусилля. Проста помилка при розіграші кутового і Василь Парасина вже зрівнює рахунок. Рівно за хвилину все той же Парасина відібрав м’яч на чужій половині майданчика і від душі з 12 метрів зарядив у «дев’ятку». Гол, що гідний хіт-парадів. Господарі доволі швидко зрівняли рахунок після миттєвого розіграшу кутового, але перед цим їхній тренер Сергій Богун взяв тайм-аут і це взяття воріт, звісно ж, анулювали. Та це не знітило господарів і вони після вдалого розіграшу штрафного запалили на табло цифри «2:2» до перерви. Друга половина почалася для «CRO United» невдало – з вилучення капітана «CRO United»Леоніда Россильного. На щастя для господарів це сталося на лаві запасних. Згодом Парасині знадобилося якихось 40 секунд, щоб зробити дубль ще й у другому таймі. Загалом же універсал гостей на куражі записав на свій рахунок каре. Після такого подвійного удару господарі не зуміли оговтатися. За 4 хвилини до фінальної сирени Сергій Богун зняв воротаря. Та за цей час у більшості «блакитно-білі» не змогли довести справу до удару. Було пару перспективних флангових прострілів, але без адреси. Зате на іншому кінці майданчику Василь Парасина ледь не встановив рекорд результативності сезону у лізі, але просто не влучив у майже порожні ворота.

«MacPaw» зумів вперше в сезоні піднятися з останнього місця і підставив підніжку на шляху «CRO United» до Ліги А.

ARDI Logistics – Юрінновація 10:7

Чудова ілюстрація до вислову «Що тут казати? То треба бачити». Не знаємо, що про сам матч думають тренери та гравців, але сторонні спостерігачі після фінальної сирени одноголосно підняли таблички з цифрою «10».  У «логістів» повернувся після травми Євген Шрам, який це відзначив дублем, а «Юрінновація» була без голкіперів і місце «у рамці» довелося займати Віталію Мамчуру. Попри ці несприятливі для гостей обставини, вони нав’язали лідеру боротьбу і грали в перегони в рахунку. Скажемо відверто, що в цей день залітало майже все. Відверто кажучи, воротарям в цій ситуації не позаздриш. «Юристи» майже до самого кінця грали з фаворитом в «наздоганялки», але під кінець фізично «підсіли». «Кілером» гостей став Валентин Цвелих, який двічі забив впродовж 25 секунд і вперше у матчі вивів свою команду вперед на два м’ячі.  Далі вже була справа техніки й фаворит спокійно та результативно довів матч до перемоги. А Цвелих, між іншим, оформив своє друге каре у сезоні.

«Юристи» хоч і програли, але залишаються в боротьбі за лігу А. А «ARDI Logistics» майже наздогнав лідера. Дякуємо обом командам за матч сезону.